урок 1 класу
- Деталі
- Створено: Понеділок, 25 лютого 2013, 13:28
- Останнє оновлення: Понеділок, 18 березня 2013, 11:28
- Перегляди: 2673
Урок 1 класу Гулей В.П.
Тема. Закріплення звука [ф], вивчення букви ф,(еф). Звуко-буквені зіставлення. Формування вмінь читати слова з буквою ф.
Мета. Вивчити букву (еф), закріпити її звукові значення; формувати вміння читати склади і слова з буквою ф; розвивати в школярів фонетичний слух, мовлення; поповнити словниковий запас першокласників словами «фасон», «фініш», «шубовснути», «парник», «запроторити». Виховувати любов до тварин.
Обладнання: каса букв, картинки зі схемами слів, буквами, предметні малюнки, казковий герой Фунтик.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організація класу. Продзвенів дзвінок - починається урок.
1.1 Привітання гостей
Любі діти, до нас в клас
Завітали люди щирі.
Привітаймо в добрий час
Гостей посмішкою , миром.
1.2 Психологічний настрій
- Уроки бувають різні: короткі й довгі, цікаві й недуже, сумні й веселі. Я хочу подарувати вам добрий урок - подорож.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
2.1. Читання вірша
- Я читаю вірш, а ви уважно послухайте його, кого йде мова у вірші?
На подвір'ї зелений кущ.
Над кущем літає хрущ.
Ми побігли до куща –
Над кущем нема хруща…
- Про кого йде мова у вірші?
- Яка буква зустрічається най частіше у словах
- Буква Щ [ща].
2.2. Звуко-буквений аналіз слова «хрущ».
[- - о - -] (хрущ)
- Назви всі літери (гуртом).
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
3.1 Вступне слово вчителя.
- До нас завітало на урок цуценя.
3.2. Введення казкового героя.
3.3. Аудіо-запис: «Звернення Фунтика до дітей»
- Як звати цуценя?
3.4. Зробіть звукову схему слова Фунтик
[ФУНТИК]
- Який перший звук у слові? [ф].
- Який це звук? ( Приголосний твердий).
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
- На цьому уроці ми будемо вивчати букву «еф» (ф), яка позначає звук ф.
4.1. Навчимося вимовляти цей звук
- Нижню губу наблизьте до верхніх зубів, утворіть маленьку щилинку.
Через цю щилинку пропустіть повітря, але голосно не додавайте. Цей звук на письмі позначає буква еф. ( Характеристика структури букви, визначення її місця в українському алфавіті).
Повторіть [ф]
- Знайдіть букву [еф] у касі букв.
- На що схожа буква (еф)?
- Послухайте віршик:
Став закрійником мій братик,
Ну й закрійник, - хвалить шеф.
В брата ножиці чарівні
Мов залізна буква Ф
Фізхвилинка
4.2. Аналіко – синтетичні вправи
- Наш Фунтик загубив кісточку, щоб знайти її нам треба виконати завдання:
1) Запитаємо у білочки, чи не зможе вона нам допомогти?
2) Білочка нам пропонує пограти в гру «День і ніч». На команду «Ніч» ви заплющуєте очі, я називаю вам звуки, а ви на команду «День» ціле слово [фрукти] і [фарба].
- Білочка не знає, давайте спробуємо запитати у їжачка? А їжачок пропонує завдання прочитати склади.
Фа аф фон
Фо оф ніс
Фу уф сон
Фи иф мир
Фі іф риф
4.3. Читання слів. Гра «Втікачі».
*онтан *ото
Со*ійка *ільм
*абрика *іалка
*ерма *арба
- А колючий їжачок тільки фиркнув: ф-р-р-р-р! (Не знає він де Фунтикова кісточка).
- Давайте підемо до ставка, може качки знають? А качки пропонують нам прочитати слова з букваря.
4.4. Робота з букварем
- Читання складів з вивченою буквою - ланцюжком.
- Робота над стовпчиками слів.
- Читання слів учителем.
- Словникова робота.
Фасон – крій, модель, зразок, за яким шиють
Фініш – заключна частина спортивних змагань на швидкість і витривалість.
Парник – утеплене приміщення, для вирощування овочів, зелені.
Шубовснути – пірнути з розбігу в воду.
Запроторити – ховати що-небудь.
- А качки шубовсть у воду! Не знають де Фунтикова кісточка.
- Давайте спитаємо у лебедя?
- Аналіз предметних малюнків намальованих у віночку.
- Які рослини ви бачите у віночку?
Перша рослина «Фізаліс» (народна назва – мохунка) – звичайний у якого чашка ядовита, плід її використовують як лікарський засіб при хворобі нирок.
- Як називається друга рослина?
Квітка я ніжна, низенька дрібна
як запахну приходить весна.
Фіолетовий цвіт із п’яти пелюсток,
квітну довго в лісі серед інших квіток.
( Фіалка)
- Що ви далі бачите у «віночку»?
Фрукти полюбляють всі:
І дорослі і малі
Фазан також не проти
Скуштувати фруктових соків.
(Фазан).
- Далі ви бачите квіти які розцвітають влітку їх назва «Флокси».
- Як називається рожевий птах? (Фламінго).
- Останнім намальований у «віночку» - фазан.
- Що спільного у цих словах?
- Знайдіть слова до яких підходять звукові моделі:
[=* *- - *][-* -*-].
- А лебідь так засичав, він також мабуть не знає де Фунтикова кісточка.
- Давайте пошукаємо біля парника.
- Читання тексту кращими учнями.
- То де Фунтик знайшов кісточку?
- Вибіркове читання.
4.4. Робота в зошитах
- V. Підсумок уроку.
- З якою буквою ви сьогодні ознайомились?
- Який звук вона позначає?
- Що цікавого дізналися?
- За вашу хорошу роботу на уроці Фунтик приніс вам подарунки.